Vykojení rodiče

Kdo jsou Vykojení?

Iveta Pečivová

S maturitou ze střední zdravotní školy jsem raději byla prodavačkou kabelek, umyvačkou, prodavačkou v herbě a těsně před mateřskou taky sociální asistentkou pro lidi s Alzheimerem. Během mateřské jsem si uvědomila, že práce je pro mě opravdu jediný přínos stresu, takže po mateřské se ztotožním jedině s podnikáním.

Už jako malá jsem se cítila jiná, tedy i ostatní to cítili. Byla to doba, kdy se nehodilo mít jiný názor, vyžadovat respekt nebo neuznávat autority a s citlivostí naslouchat vlastní duši. Mě to však nepřesvědčilo k tomu, stát se kopií svých vrstevníků a rodinných příslušníků. Stále jsem si šla za svým.

Prožila jsem velmi smutné období v depresích ze světa a nehřejivé komunikaci s rodinou. Myslela jsem, že pomůžu světu, když budu zdravotní sestra. I lékařské medicíně jsem brzy přestala důvěřovat. Byla jsem smutná a utápěla se v alkoholu a nočních večírcích. Jednou jsem si však řekla: „dost“.

Od té doby uplynuly 4 roky. Našla jsem toho pravého a během vztahu, který mi znovu vrátil lásku do života, jsem postupně přestala pít, kouřit a mít jakékoli úzkostlivé stavy. Po třetím roce s Ráďou jsem otěhotněla. S fyziologickým těhotenstvím jsem krásným porodem přivedla na svět Robinka. Stala jsem se mámou.

Přečti si články:

Nic už nikdy nebude jako dřív a já jsem tak naplněná láskou a vděčností, že mi to někdy až vhání slzy do očí. Dělám co mě baví. Živí mě to, co mě baví. Pokud máš zájem, můžeme navázat spolupráci.

Radim Jachek

Ve svých 41 letech si uvědomuji, že nemá smysl koukat se na minulost a litovat skutků které se staly, protože to jsou všechno skutky, které mě posunuly do současnosti, ve které jsem šťastný. Nelituji proto nedokončené střední školy ve čtvrtém ročníku, nelituji ani odchodu z armády ve které jsem dlouho sloužil. Koneckonců zaměstnání jsem měl dost. Všechna byla různých oborů a všechna mě něco naučila. Armádou počínaje a přes krupiéra a maséra a sociálního asistenta až po soustružníka v mezinárodní korporaci. Všude jsem získal spoustu zkušeností. Jen ne tu, jak být jednou rodičem.

Naprosto přesně si pamatuji, kdy jsem se stal připraveným na roli otce. Bylo mi 33 a bylo to v Anglii. Ležel jsem jen tak na posteli a uvědomil si, že jsem připravený na rodičovství. Od té doby jsem začal nahlížet na minulost, současnost i budoucnost jinýma očima. Začal jsem si uvědomovat, že moje výchova vlastně byla nevědomky vedená formou „nevýchovy“. Že jsem měl spoustu svobody a volnosti ve svém dětství. Sledoval jsem proto přístupy k výchově v současnosti a na základě toho přemýšlel o možnostech v budoucnosti, až i já se stanu rodičem.

Ačkoli vědomí rodiče jsem měl, na tu pravou jsem čekal ještě pět let. Když po více jak dvou letech přišla informace, že čekáme miminko, našli jsme společnou cestu, jak své dítě vést životem.

Ačkoli sám jsem měl dětství bez omezení a bez fyzických trestů, které u mých vrstevníků bylo časté, jsem vděčný za cestu, kterou jsme si vybrali.

Co je pro nás rodičovství?

Robinek je naší největší inspirací. Jeho duše nám otevírá srdce a připomíná vlastní dětskou duši. Připomíná nám jak je svět nádherným místem a cokoliv si budeme přát, tak si můžeme splnit.

Rodičovství nás naplňuje, protože jsem k němu našli společnou cestu. Respektujeme se, nasloucháme si a vnímáme potřeby své a především potřeby Robinka. Prostě spolu vycházíme tak abychom byli šťastní. Podle nás je jediná výchova a to být příkladem. Také vnímáme, že děti jsou rozené osobnosti, které k životu potřebují něhu, lásku a respekt emocí.

Cestování

A protože Robinek je duše otevřená a milující změny, změnili jsme náš životní styl a rozhodli jsme se cestovat. Travel články najdeš pod rubrikou Baby travel. V rámci našeho cestování a blogování, pořádáme i besedy (aktuální najdeš na konci stránky).

Přečti si:

Během cestování po besedách jsme zjistili, že nám chybí doporučení na baby-friendly místa po ČR. Mnohdy jsme s Robčou přečkávali v obyčejné kavárně, což není moc komfortní pro nás ani okolí. Tak jsme založili skupinu #kafedetipohoda, kde je seznam míst po ČR, které splňují body kafe, děti, pohoda. Přidej se k nám a doporučuj další místa.

#kafedetipohoda
Uzavřená group · 28 členů
 

Přidat se ke skupině

 

❤️Ahoj vítáme Tě ve skupině

Najdi si kavárny či baby-friendly místa přes dokument v souborech.

Můžeš i ty přidávat místa, která splňují body – kafe,…

Proč píšeme blog?

Blog vznikl z naší potřeby psát a předávat informace. Naše názory představují náš svět. Nikoho nechceme přesvědčovat, každý má svůj úhel pohledu, my jen předáváme ten náš.

Blog je věnován přístupu k dětské duši. O cestování s dítětem a také sdílíme mnoho našich postřehů ohledně přirozeného těhotenství, porodu a rodičovství.

Během blogování a rodičovství jsme se toho tolik naučili, máme v plánu spoustu nových projektů. Postupně je budeme realizovat. Naším mottem je: „Narodili jsme se, abychom žili tak nejlépe, jak umíme“. A to my teda umíme.

Děkujeme

Děkujeme, že jste s námi.

S láskou k životu Vykojení.