Popelka | Recenze

Popelka | Recenze

Nádherná designová Popelka, pomůžeš Popelce dopravit se na bál za princem? Stihneš to do půlnoci? Paměťová hra pro celou rodinu, více variant podle úrovně. Verze pro děti od 4 (i méně) let.

Jak se hraje?

Úkolem je pomoct Popelce najít dvojice kartiček, které ji pomůžou se dostat na bál a to vše stihnout nejpozději za dvanáct hodin. Popelka je postavička, která se postaví před toho hráče, který je právě na tahu. K dispozici máme hodiny, které složíme a postavíme do krabičky, dále máme 12 karet tvořících šeste párů, 4×3 karty s obrázky pro těžší variantu hry a jako poslední šestistrannou kostku se třemi obrázky hodin, dvěma kotlíky a jednou kouzelnou hůlkou.

Pro jednoduchou variantu na začátku zamícháme párové karty a rozložíme je k hodinám (ukazují na 12)  3×4. Hru začíná hráč, který byl v poslední době na plese, bále nebo zábavě. Hodí kostkou a na základě obrázku který mu padl udělá úkol, který danému obrázku náleží. 

  1. kouzelná hůlka – hráč otočí libovolnou kartu a ukáže ji všem kolem sebe. Potom otočí kartu zpět a předá Popelku dalšímu hráči
  2. kotlík – hráč otočí libovolnou kartu, ale nikomu ji neukáže ani nesdělí, co na kartě je. Následně ji vrátí zpět a předá Popelku.
  3. přesýpací hodiny – hráč otočí libovolnou kartu a hráči následně prstem ukáží na jinou kartu, o které si myslí, že je s otočenou do páru. Hráč s Popelkou se na kartu tajně podívá a pokud je na ní párová kartička, tak tým vyhrává tento pár, ovšem pokud je na ní jiný obrázek, než ten do páru, hráč ji vrátí zpět. Pokud padnou přesýpací hodiny, pokaždé se posune ručičku o jednu hodinu dopředu. Proto maximální počet hozených hodin je 12.

Při ukazování se rozhoduje hráč s Popelkou dle svého a nemusí se nechat ovlivnit spoluhráči. Jelikož se však jedná o týmovou hru, tak by to bylo dost nepraktické. Stane se, že každý hráč jednou nahlédne na kartu skrytě (pomocí kotlíku) a bude tudíž vědět, že právě tato kartička jde do páru s nově otočenou.

Hra končí pokud se najdou všechny párové karty dříve než za dvanáct hodin nebo pokud uplyne dvanáctá hodina a karty nalezené nejsou.

Tak zvaná Kouzelná varianta hry se hraje s pomocnými kartami. Na těch je 3x zrcátko, 3x hůlka, 3x kotlík a 3x přesýpací hodiny. Tyto kartičky se zamíchají a náhodně se každému hráči dá jedna a poté se další 4 zamíchají do kartiček párových a rozloží se po stole. V tuto chvíli může každý hráč jednou během celé hry použít svou speciální kartičku, která mu umožní určitý druh výhody pokud padne konkrétní obrázek k tomu určený (u zrcátka a hodin přesýpací hodiny, u hůlky hůlka a u kotlíku kotlík). 

Poslední Pokročilá varianta začíná jako Kouzelná varianta, jen se musí párové kartičku najít podle určitého systému a ne jen tak, jak to přijde. Páry jsou rozděleny do tří barevných prvků. Fialová – pár myší a pár koní, růžová – pár střevíčků a pár šaty+rukavičky a poslední žlutý prvek – potkan+kočí a dýně+kočár.

Hra je postavená na principu pexesa, ale je mnohem pestřejší a zábavnější, doplněná o napětí a týmovou spolupráci. Vážně si tuhle hru užíváme a sami se necháváme unést napětím, že Popelku nedostaneme na bál včas. 

Příjemnou zábavu a řádnou dávku napětí přejí Vykojení. Popelku si u nás můžete koupit ZDE

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..