Ženská bylinná napářka

Ženská bylinná napářka

O ženské bylinné napářce jsem slyšela poprvé dejme tomu, tak před dvěmi lety. Ještě tehdy mi to bylo divné, že bych jako dobrovolně sedala nahatá na nějakým hrnci nebo co a nechala proudit horkou páru do do své vaginy. Uběhl čas a já se na kurzu poporodní duly setkala s napářkou jako podpůrnou procedurou v období šestinedělí a během porodu.

Absolvovala jsem kurz

Napářky mě začali fascinovat, začala jsem se o ní víc zajímat, jelikož jsem je sama nabízela v rámci služeb poporodní duly . Chtěla jsem ihned začít napařovat, tak mi muž za pár korun vyrobil napařovací stoličku. Prostě do ikea stoličky vyřezal otvor.

Napářka mě tak chytla, že když jsem měla chvíli klid a náladu, napařovala jsem. Nic víc, než relaxaci a meditaci jsem od toho nečekala.

Jako dula jsem však přemýšlela, jaký další kurz si můžu udělat a našla jsem kurz pro poskytovatele napářky od steamy.cz. Ač jsem si myslela, že už se nemám co víc dozvědět o sezení na stoličce, kdy si nechám proudit dovnitř sebe horkou páru, kurz mě doslova vyvedl z omylu.  Nechápala jsem, proč doteď nenapařuju, nenapařujeme, vždyť po ničem jiném děloha a naše vnitřní žena netouží. Napařování je však více druhů a není pro každou ženu, je to alchymie!

Kdy a proč napařovat?

Takže pokud chceme napářku mít jako podpůrnou proceduru k harmonizaci menstruačního cyklu, nebo k podpoře početí, je ideální napařovat pravidelně 3 měsíce. Nejméně tak 2-3 krát před menstruací a minimálně 1 krát po menstruaci.

Pokud neřešíme žádné potíže a chceme napařovat rituálně nebo preventivně tak stačí 1 krát před menstruací na přípravu očisty a 1 krát po menstruaci na dočištění.

Důležité je se naladit na sebe a své tělo a procítit co je pro nás nejlepší, klidně můžeme napařovat každý den chvíli :).

Jaké jsou typy napařování?

Pro ženy tzv. horké typy a ženy s menstruačním cyklem kratší jak 27 dní, či často a dlouho krvácející ženy je vhodná jemná napářka. Kde žena sedí na sedátku a horká pára chvíli putuje a trochu se rozprostře než se dostane dovnitř. Napařování trvá cca 10-15 minut.

Potom je intenzivní napařování, kdy buď žena sedí přímo na hrnci a na něm má sedátko s otvorem a nebo napařuje s vařičem a stále ohřívaným hrncem a napářka trvá déle jak 30 minut.

Poslední způsob je na principu domácí sauny, kdy jsme celé zahalené a teplo s horkou parou nám putuje do celého těla a tím se krásně potíme a zbavujeme škodlivých látek.

Unavená děloha

Často setkávám s tím, že je považované za běžné, když má žena v menstruační krvi sraženiny, že menstruace bolí, že je v pořádku mít cyklus kratší jak 27 dní, nebo delší jak 31. Nebo, že některá žena prostě dlouho a často krvácí. To jsou všechno příznaky „unavené“ dělohy. Není vyživená a ve své síle proto cyklus neprobíhá harmonicky a není očistná fáze využita ve svém plném potenciálu. Napářka je procedurou, která spolu s účinky bylinek a horké páry prokrvuje a podporuje dělohu ve své funkci.

Spirituální účinek spočívá v tom, že někdy nám stačí, abychom se zastavily a daly pozornost tam, kde se po ni volá, třeba náročnou menstruací. Někdy při napařovaní vizualizuju jak do mě proniká laskavá energie, která mě čistí a děloha je poté plná květů a radosti. Taková intenzivní chvíle pro mě a mé ženství.

Moje zkušenost

Menstruace mi dříve začínala hnědým špiněním (což je stará krev z předešlé menstruace) a po necelých dvou měsících jemného napařování obden, mi už začíná normálně menstruační krví. Taky jsem začala mít křeče mimo menstruaci a to znamená, že se děloha dostává do své síly a jako znovuZrození to nemusí být příjemné, jak to u porodu bývá. Další můj záměr k napařovaní bude mykoza a časté výtoky.

Co rozhodně stojí za to vyzkoušet, je milování po napářce. Vagina je prokrvená a stimulaci prožívá mnohem intenzivněji!

Další články

O napářce se toho můžete dozvědět tolik, že jsem tento článek záměrně psala spíš jako lehce informativní. Tady toho najdeš víc, hlavně první tři články si určitě přečti než s napařováním začneš. Autorem článků je Mgr. Monika Valová ze Steamy.cz

3 druhy napářky dle zdravotního stavu ženy

Kontraindikace napářky

Jak a kdy napařovat (Návod)

Jak vybrat pomůcku pro napářku

Endometrióza a napářka

Napářka a podpora početí

Napářka v šestinedělí

Napářka před a během porodu

Nebo všechny články a pár navíc najdeš pohromadě ZDE.

Konzultace

Kdyby jsi cokoliv potřebovala, ohledně napářky nebo menstruačního cyklu, ozvi se. Jsem tu pro Tebe. Mám spoustu informací, kdyby Ti nestačily články, nebo spolu můžeme dát dohromady, jaké napařovaní pro Tebe bude nejvhodnější. V jakékoliv formě se můžeme spojit i videohovor. Také můžeš najít ve svém okolí poskytovatele napářky ZDE.

Děloha je naším nitrem, je v ní ukryto všechno, celé naše Já ve své nahotě, umožňuje nám očistu, milování, orgasmy, nebo odnosit a porodit děti. Není to samozřejmostí, děloha taky touží po péči a pozornosti, kterou ji právě napářkou můžeme dát. Stejně jako se staráme o svůj vzhled, můžeme se starat o své nitro, o své ženství.

Pomůcky a bylinné směsi Steamy

Pokud hledáš pomůcky pro napařování, rozhodně si vybereš na Steamy.cz. K nim si můžeš přikoupit i další pomůcky nebo bylinné směsi, vše v nejvyšší kvalitě. Bylinné směsi jsou rozmanitě a máš z čeho vybírat přesně pro svůj záměr.

Půjčovna napařovacích pomůcek

Já Ti mohu nabídnout Půjčení napařovacích pomůcek Steamy. Nejen osobní předání, zasílám i na adresu. 

Ivet Pečivová

Naplňuje mě rodičovství, cesta ke zdraví a spokojenému životu. Jsem šťastná máma Robinka. Příběh blogu najdete v kapitole O nás.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..