Míčky na žonglování z mouky a nafukovacích balónků DIY

Míčky na žonglování z mouky a nafukovacích balónků DIY

Robinek rád chodí do parku, protože tam potkáváme kluky žongléry. Vždycky jim bere míčky na žonglování a utíká s nimi pryč, protože se mu moc líbí. Sice ve dvou letech neumí pořádně ani chytat, ale ta snaha o pohyby jakoby žongloval ho naplňuje. Než jsme stačily koupit sadu profi míčku, Ráďa našel inspiraci, jak si vytvořit míčky vlastní. Stačí jen nafukovací balónky a mouka. Takže dvě mouchy jednou ranou. Nejen, že se zbavíme nafukovacích míčků co zbyly po oslavě, ale budeme ještě mít konečně čím žonglovat.

Co na 1 míček potřebujeme?

  • 1 mikrotenový sáček (vždycky nějaký zůstane, pokud zapomenete doma tašku a jdete pro pečivo)
  • 3 nafukovacích balónky (i použité, nafouklé)
  • 120g libovolné mouky
  • nůžky

Postup:

Do igelitového sáčku si nasypeme mouku a zauzlujeme. Balonek, buď už nafouknutý nebo nový, zastřihneme před otvorem na nafukování. Ustřižený balónek přetáhneme přes sáček s moukou. Přetáhneme ho ještě dvěma vrstvami balónků vždy tak, aby otvor balónku byl překrytý novým balónkem. A je to.

Závěr

Žonglování je skvělým pomocníkem v dnešní podněty přehlcené době. Nenuceně nás uvede do přítomnosti a soustředění a ještě tím aktivizujeme mozek, který je většinu dne v režimu autopilota. Takže u nás se učí žonglovat celá rodina, nejen Robinek. Odkaz na tipy pro začátečníky v žonglování zde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..