Karty Děti světla – podpora dětské spirituality

Karty Děti světla – podpora dětské spirituality

To jsem tak zase jednou stála v knihkupectví a vybírala pro někoho dárek. Když tu vidím netradiční karty s dětským obrázkem a název mají Děti světla. Podívala jsem se co obsahují a hned jsem se rozhodla je vzít Robinkovi. Nemusím přece ztrácet čas, Robinek ve 2 letech vnímá spoustu věcí a tohle je krásná forma jak v Robinkovi udržet a podporovat světlo, ze kterého pochází.

Kdo je autor?

Hlavním autorem je Bärbel Mohr, maminka dvou dětí, která napsala knihu Děti světla, ve které zábavnou a jednoduchou formou představuje rodičům cvičení a tipy pro podporu dětské spirituality. Vychází z vlastní praxe, jejím cílem je pomoci zachovat a rozvíjet světlo, které v sobě děti ještě mají a rodiče nevědí jak jim s tím pomoci.

Proč jsme si pořídili karty?

Už já si ze svého dětství vybavuji spousty spirituálních okamžiků. Věřím tomu, že děti pochází ze světla, z místa kde byli přirozeně spirituální, ale jak se narodily do hmotného světa, o své světlo postupně přicházejí, protože na něj zapomínají. Rodiče jsou většinou prokořeněny do racionální reality, která dětem bezpečí moc nedodává, spíš jsou z tohoto světa zmatené. Robinek je zrovna citlivý po mně, takže mi třeba ukazoval, že všichni nosíme na hrudi světýlko nebo někdy utíká vyděšený z místností, že tam je pán/paní. Je z toho trochu vyděšený, protože si uvědomuje, že my nic nevidíme. Tyto kartičky mě naprosto nadchly, protože jsou skvělým průvodcem v tomhle světě. Najdete v nich poselství energií, přání, lásky, pomáhají dětem se cítit bezpečně, pomáhají rodičům pochopit lépe své děti, snít s nimi. Takže tyto karty jednoduše propojují děti se zemí a nebem a rodiče se svými dětmi, které je zase vracejí do říše čistoty dětské duše, pozitivního smýšlení a přírodních zákonů.

Co obsahují karty?

  • Karty s bleskovou energií: Skvělé nápady jak si hravě zvýšit energii, nebo dodat pozitivní energii.
  • Karty k energetizování vody: karty se vkládají pod nádobu s vodou, obsahují potřebnou informaci s obrázkem (zdraví, láska, mír…)
  • Karty s příběhy na dobrou noc: Karty pomáhají rodičům vyprávět příběhy, které dětem pomůžou zpracovat myšlenky, které jim nedají spát. Podporující pocit bezpečí, lásky, sebevědomí.
  • Karty se šablonami pro léčení přírody: 5 obrázku, které se vystřihnou a potom se přikládají na pařezy, stromy, kde se vybarví třeba křídou.

Proč je pořídit?

Zrovna Robinek je ve svých 2 letech miluje, rád popisuje obrázky a nebo se spolu bavíme o tom co na kartičkách je. Ještě je úplně nepraktikujeme, protože Robinek zatím do takové fáze nedospěl. Nicméně jsou každý den vytaženy a inspirují nás. Taky už měsíc se chystám na nějakou z pohádek. Jednou to vyjde :). Krom toho, že jsou krásné, cestovní, v krasné obale na magnet a za pár korun, pomáhají mi jako rodiči, který na spoustu věcí zapomíná, lépe uchopit to průvodcování po tomhle světě. Abychom nezapomínali na přírodu, víly, poděkování životu, obejmutí, že myšlenky jsou taky energie a že není nic krásnějšího než šťastné dítě, milující rodiče, kterým důvěřuje a kteří si s ním vědomě hrají.

Ivet Pečivová

Naplňuje mě rodičovství, cesta ke zdraví a spokojenému životu. Jsem šťastná máma Robinka. Příběh blogu najdete v kapitole O nás.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..