Posted on Napsat komentář

Senzorický koberec pro zdravé nožičky DIY

Robinek je zrovna typ, který by měl posilovat chodidla bosou chůzí. Jeho nožičky potřebují pomoci se správným vývojem. Tak jsem mu k 2 narozeninám vyrobila senzorický koberec. Plánovala jsem zrovna takový, který se nám bude designově hodit do obýváku. Pokud chceš taky podpořit vývoj chodidel dětí, nebo prostě posilovat chodidla svá, přečti si článek, jak si ho jednoduše vyrobit doma.

Co potřebuješ?

  • podklad (koberec, běhoun, karton, pěnové puzzle…)
  • předměty, po kterých se bude chodit (já chtěla ryze přírodní, použila jsem lano, větve, kameny, dřevěné korálky)
  • tavnou pistoli

Výroba

Trvá podle toho jaký máš cíl. Mě trval cca 2 hodiny. V prvé řadě jsem dělala uzlíky na tenkém lanu. Předběžně jsem vymýšlela, jak budou předměty na koberečku vypadat, dokud nedosáhly obrazu, se kterým jsem byla spokojená. Potom jsem tavnou pistolí přidělávala materiál. Robinek mi se vším pomáhal.  Byla to pro něj zábava.

Tip

Vybrala jsem typ podkladu, který není rovný a docela se nevyplatil v tom, že se často předměty odlepují. Takže jednou týdně je dolepuji. Možná kdyby Robinek přes kobereček nejezdil autem a nesnažil se předměty vytrhnout, tak by se udržely déle. Takže za mě příště něco rovnějšího, kde se předměty dobře tavkou přilepí.

Výhody senzorického koberce

  • prevence ploché nohy
  • podpora fyziologického vývoje chodila
  • zvýšení citlivosti chodidel
  • zlepšuje krevní oběh
  • reflexní terapie

Závěr

Jsem nadšená z toho, že si za pár korun a chvíle kreativity můžu doma vyrobit takhle prospěšnou věc. To nemluvím o tom, jak krásně vypadá. Záleží na Tvoji fantazii. Nejčastěji vídám dlouhé běhouny, kde jsou různá stanoviště z předmětů. Taková boso-dráha. Koberec máme u postele a Robinek přes něj rád vědomě chodí, takže za nás, účel splněn.

Více o boso-chůzi mám v článku Huarache barefoot sandále DIY.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *