Posted on Napsat komentář

Angra do Heroísmo, největší město azorské Terceiry, život na úpatí vyhaslé sopky Monte Brasil.

Konečně se udělalo lepší počasí a tak jsme dostali nabídku od pana domácího, že nás vezme na výlet do největšího města na zdejším ostrově.

Kráter pro armádu

Nejjižnějším cípem ostrova, tedy pokud nepočítáme dva miniostrůvky ve tvaru měsíce jižně od Terceiry, je vyhaslá sopka s vrchem Monte Brasil. Součástí tohoto vrchu je i Přírodní park plný cest na dlouhé procházky a na různých místech jsou odpočívadla na hostiny v přírodě a příjemné posezení.


Dva mini ostrůvky.


Nemáme vyfocené všechno co jsme chtěli, protože cestou nás zastihl déšť.


Na vrchol se dá jít pěšky i jet autem. Vzhledem k počasí jsme byli rádi za jízdu autem.

Náladu tomuto místu by mohlo pokazit snad jen to, že při úpatí kopce jsou vojenská kasárna a tak jsou některé cesty určené armádě uzavřené. Na dně kráteru si dokonce místní jednotka vytvořila střelnici. Kolem celého kopce jsou patrné hradby, které byly vybaveny výborným obranným systémem s palebnými postaveními. Celý prostor je ale opravdu veliký a v okolí si jistě každý najde své klidné místo.

Na vrcholu se nachází pomník s velkým křížem a nádherným výhledem na město a jeho okolí.

Zátoka Hrdinství

Historie města Angra do Heroísmo, neboli Zátoka hrdinství, je patrná již v šestnáctém století. V současnosti zde žije asi 35,000 obyvatel, což je více jak polovina obyvatel, žijících na celém ostrově. Město je plné historických úzkých uliček, kde na první pohled projede sotva jedno auto. Místní si s tím ale hlavu nelámou a statečně v těchto ulicích i parkují, ba dokonce tudy jezdí i větší vozy s dodávkou zboží do místních malých obchůdků. Samotné centrum města je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.


Cesta k přístavu.


Parkovací automat na solární panel.

Když sejdete přímo z centra města klidnou uličkou na pobřeží, naskytne se vám výhled na přístav. Po nábřeží si to volným krokem pochoduje sám velký Vasco da Gama. Jeho socha vypadá, jako kdyby vystupoval od přístavu a měl namířeno do centra města. Slavný mořeplavec tu dělal pravidelné zastávky na svých cestách do Indie vždy, než se vydal do samotného Portugalska.

 


Vasco da Gama.

Doporučujeme


Dokonale připravené ryby. Tuňák a Barakuda.


Nádherná zahrada uprostřed města.


Nádherná zahrada uprostřed města.


Vyhlídka nad zahradou.

Věčně aprílové počasí

Ačkoli jsme si ten den mysleli, že nám bude přát počasí, několikrát nás zastihl déšť. Netrval sice nijak dlouho, nicméně s o to větší intenzitou. Když jsme pozorovali město pod Monte Brasil, naskytl se nám jedinečný výhled na místní pravidelné počasí.

Na Azorských ostrovech, ačkoli ostrovy nejsou nijak velké, můžete na jedné části zažít slunečno a na druhé silné deště. Pozorovat zamračené vrcholky kopců s rukou bránící slunci oslňovat oči, je na každodenním pořádku. Odměnou vám však je krása duhy na těch nejkrásnějších místech.

Babytravel poznámky

V tomhle městě jsme strávili dvě hodiny v obchodě pro děti. Koupili jsme za 10 euro barefoot obuv a Robinek si vybral zvířátka z farmy. Taky jsme u domácího zapomněli nosítko, tak Robča spinkal v náruči.


Na vrcholu Monte Brasil se dobře spí v maminčině náruči.


Díky častému dešti jsou lavičky šikmé, aby rychle uschli. Nám se to hodilo, aspoň jsme nemuseli přebalovat v kavárně.


Nad zahradou se nachází dětské hřiště.


Pokud se Ti článek líbil, komentuj, lajkuj, sdílej. Děkujeme.

Na závěr

Zatímco u nás se řeší drezůra zvířat, tady žijí lidé, kteří milují býčí zápasy. Naštěstí oproti Španělsku tady býci nepřichází o život.


Sousoší před arénou.

Pokud plánujete Terceiru, tohle město rozhodně stojí za návštěvu. My máme trochu jiný než turistický režim, proto (zatím) nemáme splněny všechny doporučované zážitky a to:

Prohlídky kostelů, katedrál, památek a Muzea.

Vyjíždky a plavby lodí, za účelem pozorování velryb a delfínů. Více na: https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g189137-d4587790-Reviews-OceanEmotion-Angra_do_Heroismo_Terceira_Azores.html

Znáš náš nejdelší pěší babytravel výlet? Stojí za přečtení: Dva a půl poutníka: 24 dní pěší poutě Camino del Norte, přes 800 km vzdálenost, cca 300 km v nohách, na zádech těžké batohy a 10 kg ročního dítěte, cesta přes pobřeží, přírodu, bez stanu a kočárku. 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *