Posted on komentářů 5

Dopis z nebe

Kdyby nám syn před porodem poslal dopis, vypadal by asi takto:

Ahoj rodiče,

chci Vám něco říct.

Ještě nedávno jsem byl v nebi. Neexistoval tam čas a prostor. Rozhodl jsem se, že se na svět znovu podívám. Vybral jsem si Vás jako rodiče. I se svými chybami jste pro mě dokonalými. Proto Vás chci takové, jací jste. Přijdu za Vámi a budeme se společně učit a cestovat životem.

9 měsíců v Tobě maminko, budu růst. Vybral jsem si život plný lásky a vědomí, proto nás v těhotenství žádné problémy nečekají. Porod bude pro nás oba vysilující, přesto to spolu zvládneme. Je to naše cesta.

9 měsíců jsem, maminko poslouchal zvuky tvého těla. Tvůj hlas a tlukot Tvého srdce mě uklidňuje. Po porodu Tě budu potřebovat. Cítit Tvou vůni, slyšet Tě , a prostě s Tebou být, jako do teď. Bude mě Tvá přítomnost uklidňovat. Bez Tebe se budu cítit bezmocný a sám.

Mám krátký seznam pro naše první měsíce.

Píšu ho, kdybyste náhodou přeslechli svůj instinkt. Má láska k Vám a moje radost k životu Vás v tom co děláte, ujistí, že je vše tak jak má být.

Rodiče, žádám Vás

• Prosím buďte se mnou neustále tělo na tělo. Já Vás potřebuji cítit a slyšet, abych se ujistil, že jste tu se mnou a pro mě.

• Maminko, prosím dávej mi svá prsa kdykoliv si budu žádat. Nejsou jen potravou, jsou i pokračováním našeho spojení a ujištěním, že v chaosu tohoto světa je tu vždy máma se mnou.

• Prosím spěte se mnou. Já se sám bojím, vidím věci, kterým nerozumím. Budu klidnější s Vámi a Vaší ochranou.

• Prosím nedávejte mi dudlík. Já Vám toho chci tolik říct. Jen neumím mluvit. Zatím. Věřte tomu, že i slzy a pláč jsou má komunikace s Vámi.

• Prosím naslouchejte mi. Nemusíte mi nic říkat. Jen mě poslouchat a být tu se mnou.

• Prosím důvěřujte mi. Já vím, že je pro Vás vše nové stejně jako pro mě. Proto prosím věřte mému chování i vylučování. My miminka jsme různá a na všechno máme svou vlastní cestu i čas. Nelze nás zobecňovat. Věřte mi, že jsem dokonalý.

• Nejlépe se budu cítit uvázaný v šátku na hrudi. Jako bych byl v děloze.

• Prosím, naplňujte můj život láskou a respektem.

• Tatínku, Tebe prosím miluj mou maminku a starej se o ni.

Moc se těším na naše první setkání. 

Miluji Vás.

Váš syn Robinek.5 thoughts on “Dopis z nebe

  1. […] –  Na dudlíky máme svůj názor (viz Dopis od miminka) a tak jsme ani […]

  2. […] na nás koukal, kdy už mu dáme ten dudlík. No, my ho ale nemáme. Ani neplánujeme (proč viz: Dopis od miminka). O to víc jsme budili pozornosti. „Tak hlučné emotivní dítě a ještě bez […]

  3. […] Tohle byli ozvěny instinktu v mé hlavě (viz Dopis od miminka). […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *